We współczesnym świecie bardzo niewiele osób może pozwolić sobie na realizację swoich wszystkich planów bez konieczności pożyczania pieniędzy. Większość ludzi staje na pewnym etapie swojego życia przed decyzją zaciągnięcia pożyczki lub kredytu. Powodów, dla których rozważają taką decyzję, jest wiele. Może być to remont mieszkania, zakup samochodu, kurs języka obcego, wakacyjny wyjazd lub po prostu chwilowe problemy finansowe. W takich przypadkach dobrym wyborem okazuje się pożyczka na raty, którą możesz spłacać bez obciążania swojego domowego budżetu.

Spłata w mniejszych kwotach

Pożyczka na raty jest zobowiązaniem finansowym, które oznacza dla pożyczkobiorcy konieczność spłaty pożyczonych pieniędzy w comiesięcznych ratach. Im mniejsza jest pożyczka, tym kwota rat również jest niższa. Co więcej, można wybrać czas spłaty, a zatem ilość miesięcy, na które zostanie rozłożona pożyczka.

Jest to wygodne i bardzo dobre rozwiązanie dla tych osób, które nie mogą sobie pozwolić na dodatkowe obciążenie finansowe. Raty są dopasowane do potrzeb klienta, jego budżetu, a także możliwości spłaty.

Większa kwota pożyczki

Im dłuższy okres spłaty i więcej rat, tym wyższa może być kwota pożyczonych pieniędzy. To natomiast propozycja dla tych osób, które potrzebują więcej pieniędzy, ale również nie mają możliwości ich zwrócenia w ciągu kilku czy kilkunastu dni. Pożyczona kwota zostaje rozłożona na wygodne raty. Dzięki temu masz szansę zrealizować swoje większe marzenia lub też kupić droższy sprzęt do kuchni podczas urządzania nowego mieszkania.

W firmach pożyczkowych pożyczki na raty są wyższe, niż takie, które musimy zwrócić w całości w ciągu kilku dni. Pożyczkodawcy mają świadomość, że comiesięczne raty nie są dla klienta tak dużym obciążeniem, jak jednorazowa spłata zadłużenia. To pozwala im na udzielanie wyższych pożyczek.

Elastyczne i indywidualne warunki spłaty

Pożyczki na raty są produktami, które bardzo często są dopasowywane do indywidualnych potrzeb klientów. Oznacza to, iż to właśnie klient decyduje o czasie spłaty zobowiązania, co przekłada się też na wysokość comiesięcznych rat. Ponadto w nagłym przypadku, kiedy znajdzie się on w trudniejszej sytuacji finansowej i nie będzie w stanie w terminie zapłacić kolejnej raty, może skontaktować się z doradcą w celu poinformowania go o tym fakcie. Nie oznacza to od razu nałożenia na niego kary. Firma dokłada wszelkich starań, aby dokonać stosownych zmian w warunkach współpracy tak, aby klient mógł wywiązać się ze swojego obowiązku i jednocześnie uporać się z ewentualnym problemem.

Minimum formalności

Pożyczki na raty udzielane przez instytucje pożyczkowe są skonstruowane w taki sposób, aby maksymalnie ułatwić klientom ich zaciągnięcie. Dlatego też wymagają od nich tylko podstawowych dokumentów, jak dowód osobisty czy zaświadczenie o dochodach. Decyzja jest wydawana w ciągu kilkunastu minut lub godzin. Pożyczkę na raty możesz przeznaczyć na dowolny cel, nikt nie oczekuje od Ciebie przedstawienia dowodów, potwierdzający wykorzystanie pieniędzy we wcześniej wskazany we wniosku sposób. Na pożyczkę ratalną mogą sobie pozwolić zarówno osoby pracujące, jak i studenci czy renciści. Wygodne raty sprawiają, że spłata nie jest obciążeniem nawet dla osoby, która ma stosunkowo niskie dochody. Ważne jest jednak, aby wcześniej bardzo dokładnie przeanalizować swój budżet oraz możliwości spłaty.

Pożyczka na raty bez BIK

To kolejna zaleta wyróżniająca pozabankowe pożyczki ratalne w wielu firmach. Mogą zostać udzielane nawet osobom z negatywną historią kredytową. Do Biura Informacji Kredytowej trafiają wszystkie informacje dotyczące spłaty zadłużenia, zarówno jeżeli jest ona terminowa, jak też jeżeli nie wywiązujesz się w pełni z umowy. Osoby z negatywną historią nie mają szansy na kredyt w banku, jednak mogą otrzymać pozytywną decyzję w przypadku pożyczek na raty w firmach pożyczkowych, które nie zawsze weryfikują klienta w BIK.

Pożyczaj większą kwotę pieniędzy i spłacaj w wygodnych, mniejszych ratach. Nie pozwól na obciążenie swojego domowego budżetu.