Celem pożyczki jest pomoc finansowa osobom, które chcą zrealizować swoje plany np. na remont, edukację czy wakacyjny wyjazd. To również dla wielu jeden ze sposobów na rozwiązanie problemów finansowych poprzez spłatę bieżących zobowiązań. Aby jednak pożyczka okazała się dobrym rozwiązaniem, powinna być indywidualnie dopasowana do budżetu oraz możliwości pożyczkobiorcy. Comiesięczna spłata rat nie może być dla Ciebie na tyle dużym obciążeniem, że będziesz musiał zrezygnować ze swoich dotychczasowych udogodnień i nawyków. Warunki spłaty pożyczki możesz dopasować do swoich potrzeb. O czym masz prawo zdecydować?

Jak dużą kwotę potrzebujesz?

Pierwszym podstawowym kryterium, nad którym powinieneś się zastanowić, jest wysokość pożyczki. Sprecyzuj dokładnie, na co jej potrzebujesz i na co przeznaczysz pieniądze. Powinieneś znać dokładną kwotę, która pomogłaby Ci zrealizować swój plan, marzenie czy po prostu pokryć koszty bieżących wydatków. Dzięki temu nie popełnisz błędu, biorąc za wysoką lub za niską pożyczkę. W Jan Pożyczki możesz pożyczyć już od 600 zł, a maksymalna kwota wynosi 3000 zł. Jest to zatem oferta dostosowana do małych i dużych potrzeb. Wystarczy zarówno na opłacenie rachunków, jak również wakacyjny wyjazd czy kurs języka obcego.

Okres spłaty

To kolejny parametr pożyczki, o którym możesz zdecydować. Okres spłaty to czas, w którym musisz zwrócić pożyczone pieniądze. To istotne, aby się z niego wywiązać, w związku z czym unikniesz ewentualnych odsetek, które stanowią dodatkowe obciążenie finansowe. Analizując swoje zarobki oraz termin wypłaty wynagrodzenia przez pracodawcę czy też innego Twojego źródła dochodu, możesz ustalić termin, w jakim jesteś w stanie spłacić pożyczkę. To od Ciebie zależy, czy będzie to 20 czy może 60 tygodni. Weź pod uwagę też kwotę pożyczki. Im jest ona większa, tym najczęściej jest dłuższy okres spłaty. Dzięki temu raty są niższe, co przekłada się na większą swobodę spłaty zadłużenia.

Pożyczka na dowolny cel

W przypadku kredytów zdarza się, że jesteś zobowiązany do przedstawienia celu, na jaki przeznaczysz pożyczone pieniądze. Następnie musisz udowodnić, że wywiązałeś się z umowy, prezentując dowód zakupu czy też opłaty za usługę. Decydując się na pożyczkę w Jan Pożyczki nie musisz opowiadać nam o swoich planach. Pieniądze, które otrzymujesz, przeznaczasz na dowolny cel. Nie jest też wymagane od Ciebie przedstawienie dowodu, w jaki sposób zostały spożytkowane pieniądze.

Na pożyczki decydują się różne osoby. Są to rodzice, którzy chcą sfinansować swoim dzieciom kurs języka obcego czy też wakacyjny obóz. To seniorzy w trudnej sytuacji finansowej, mający wydatki, przewyższające aktualnie ich budżet. To także młode pary, które potrzebują dodatkowego zastrzyku gotówki na remont mieszkania. To w końcu studenci, chcący pomóc swoim rodzicom, płacąc za czesne ze swojej kieszeni.

Problemy ze spłatą

Czasami nawet pomimo bardzo dobrze przemyślanych warunków spłaty występują problemy z wywiązaniem się z obowiązku zapłaty rat w terminie. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich zdarzeń, które mogą mieć miejsce nawet w naszej najbliższej przyszłości. Oznacza to, że każdy z nas może znaleźć się w trudniejszej sytuacji finansowej. Co zrobić w takiej sytuacji? W Jan Pożyczki każdy klient jest traktowany indywidualnie. Ponadto każdy ma szansę i możliwość rozmowy z doradcą, przedstawiając mu ewentualne trudności, z jakim musi się zmierzyć. Wspólnie ustalicie najlepsze dla Ciebie rozwiązanie, które pozwoli Ci spłacić pożyczkę na dostosowanych do Twojej aktualnej sytuacji warunkach. To znacznie lepsza opcja, niż ukrywanie problemu oraz unikanie spłaty kolejnej raty.

Pożyczki są bardzo elastycznymi produktami finansowymi. Można je dopasować do swoich potrzeb i możliwości zarówno pod kątem wysokości pożyczanej kwoty, jak również okresu spłaty. Możesz przeznaczyć pieniądze na dowolny cel. A kiedy będziesz miał problemy ze spłatą, po prostu porozmawiaj z doradcą, który jest po to, aby Ci pomóc i znaleźć dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.